galeria

40-te Jubileuszowe Spotkania z Folklorem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej

fot. Piotr Komosiński

Ciechocinek. Spotkania z Folklorem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej za nami
Przez trzy dni w parku Zdrojowym rozbrzmiewała muzyka, mimo niesprzyjającej imprezie na świeżym powietrzu pogody. Mający swoje 40-letnie tradycje festiwal przyciągnął mimo to widzów, którzy bawili się i tańczyli, mimo deszczu towarzyszącego niektórym przesłuchaniom konkursowym i koncertom.
Posypały się nagrody. Czterdziestu uczestników (zespoły, kapele, soliści) wystąpiło w muszli koncertowej w Ciechocinku, poddając ocenie się jury. Spotkaniom towarzyszyły jarmark i występy zespołów, które prezentowały folklor innych narodów: meksykański, grecki i białoruski.

Jubileuszowy festiwal nie miał dobrej pogody. Przez dwa dni towarzyszył im deszcz i wiatr. Dopiero trzeciego dnia aura okazała się łaskawsza. Mimo, że z nieba kapało, nie brakowało w parku Zdrojowym widzów, których niektóre występy zagrzały do pląsów i tańców z parasolami w rękach. Pogoda sprawiła też, że skromniejszy też niż zwykle był jarmark sztuki ludowej, wyrobów rękodzielniczych, produktów regionalnych (wśród nich m.in. miody i kwas chlebowy), giełdy minerałów. Nie brakło jednak zielarzy, radiestetów i stoiska z wróżbami.