galeria

"Baw się razem z nami" - Dni Ciechocinka

fot. Piotr Komosiński, Justyna Stawiszyńska
Tegoroczna majówka "składała się" z dwóch części: oficjalnej i rozrywkowej. W pierwszej części w ramach obchodów Dni Ciechocinka przed mieszkańcami jaki gośćmi odwiedzającymi nasze miasto zaprezentowały się: Orkiestra OSP z Aleksandrowa Kuj. a także Orkiestra Wojskowa z Torunia, która przygotowała i wykonała program związany z obchodami Święta Flagi Narodowej.
Część druga to cykl koncertów bluesowo - rockowych i nie tylko, które odbyły się w dniach 3-4 maja. W sobotnie popołudnie na scenie zabytkowej Muszli Koncertowej wystąpił ciechociński młody zespół M-Band na czele z wokalistką Magdą Modrzejewską, wykonujący utwory własne oraz interpretacje znanych przebojów. Później publiczność usłyszała gitarowe dźwięki znanych standardów muzyki klasycznej, jazzowej, rockowej, wykonanych w wyjątkowej i nowatorskiej interpretacji pARTyzanTa. Krzysztof Toczko, bo o nim właśnie mowa, to człowiek - orkiestra: kompozytor, autor tekstów, gitarzysta, wokalista, laureat wielu prestiżowych nagród m.in. Top Guitar 2005 w kategorii "Inne style". Swoje niezwykłe transkrypcje umieszcza na internetowej witrynie You Tube, zyskując coraz większa publiczność, także światową - codziennie około 5 tysięcy osób ogląda i słucha jego "filmiki". Swoja drogę muzyczną pARTyzanT rozpoczął jako techniczny w kultowym zespole DŻEM, a także jako jego stały support. W 1997 roku dołączył do zespołu ZDROWA WODA, z którą gra do dziś.
W jego muzyczne ślady oprócz licznego grona uczniów podąża 11 - letni syn Mikołaj, który pod pseudonimem Mix Toczko towarzyszy tacie podczas koncertów grając na perkusji. Mix pomimo młodego wieku ma na swym koncie występy z takimi gwiazdami jak Maryla Rodowicz czy Zdrowa Woda. Rodzinny duet uświetnił także tegoroczną Majówkę, a publiczność gromkimi brawami nagradzała wirtuozerskie wykonania znanych standardów muzycznych.
Na zakończenie w ciechocińskim amfiteatrze wystąpił zespól ZDROWA WODA, który w tym roku obchodzi jubileusz 20 - lecia istnienia. Dwugodzinny koncert rodzimych muzyków przyjęty został z ogromnym aplauzem, widownia wspólnie z muzykami wykonywała najbardziej znane przeboje grupy: "Nie bój się miłości" czy "Piwo".
Niestety, niedzielna aura spłatała nam figla - strasząc od rana organizatorów ciemnymi chmurami na niebie. Nie przeszkodziło to jednak w realizacji zaplanowanych na ten dzień prezentacji młodzieżowych zespołów wokalnych i tanecznych. Wystąpiły ciechocińskie zespoły HIPPO, HITTO, SOLINKI, AJKI.
Wierni widzowie mogli podziwiać dokonania korporacji tanecznej BABY JAGI z Torunia. W programie artystycznym opartym na technice tańca współczesnego młodzi tancerze w przepięknych, kolorowych strojach, zmienianych do każdego utworu wykonali choreografię do przebojów muzyki filmowej, rozrywkowej i klasycznej. M.in. zaprezentowali Kankana, Taniec Hiszpański, Tureckie klimaty, a także interpretacje znanych bajek: O czerwonym Kapturku, O złotej rybce itp. Inspiracje zespół czerpie z licznych podróży po krajach Europy, gdzie bierze udział w wielu międzynarodowych festiwalach tanecznych. Jako ostatnie w ciechocińskiej Muszli wystąpiły wokalistki z Włocławka, laureatki wielu ogólnopolskich Festiwali Piosenki, dziewczyny z zespołu CONTRA, a także gimnazjalistki z Lubania: Joanna Skruszewicz wraz z zespołem COSIMA.

K.Kaliszewska