galeria

Cztery Pory Roku - Jesień

fot. Piotr Komosiński

„Co niesie jesień?”


Paleta złotych barw, melancholia to cechy, które niesie w sobie jesień. Takie właśnie nastroje i jesienne klimaty wypełniły teatralną przestrzeń ciechocińskiego teatru za sprawą koncertu organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury.
W ramach cyklu „Cztery pory roku”, którego pomysł narodził się w ubiegłym roku zorganizowaliśmy już kilka koncertów.
W sobotnie popołudnie 14 listopada w muzyce i poezji królowała „Jesień”. Na deskach Teatru Letniego zaprezentowała się ciechocińska młodzież, która po raz kolejny udowodniła, że oprócz niewątpliwego talentu, sobie właściwej świeżości i wdzięku dysponuje dużym potencjałem twórczym.
Martyna Krajewska, Paulina Kudelska czy Karolina Hatłas to tylko niektóre z utalentowanych dziewcząt, które na scenie zaprezentowały wokalny profesjonalizm. Na uwagę zasługują również debiuty: Sylwia Strzelecka, Ania Trzeciak oraz Marta Małecka zaśpiewały po raz pierwszy. Ich udany występ jest tym bardziej cenny, ponieważ dziewczęta uczęszczają na zajęcia organizowane w MCK dopiero od dwóch miesięcy.
To był dobry koncert – przepis na sukces też jest prosty: utalentowana młodzież, pedagogiczna umiejętność wydobycia z nich tego co najcenniejsze oraz dużo, dużo pracy i zapału. Używając parafrazy, należy stwierdzić – aby diament zalśnił pełnym blaskiem, należy go umiejętnie oszlifować.
„Jesienny” koncert to przede wszystkim zasługa instruktora Pana Sławka Małeckiego, który przygotował aranżacje muzyczne i wyreżyserował cały program. Mam nadzieję, że wybaczony mi będzie protekcjonalny ton: Sławku – dziękuję Tobie i wszystkim wykonawcom.

Barbara Kawczyńska