galeria

I Powiatowy Konkurs Pieśni i Recytacji Poezji Patriotycznej

W tegorocznym kalendarzu jesiennych wydarzeń kulturalnych naszego miasta pojawił się po raz pierwszy Powiatowy Konkurs Pieśni i Recytacji Poezji
Patriotycznej, zorganizowany przez Szkoły Podstawowej Nr 1 i Miejskie Centrum Kultury z Ciechocinka.
Patriotyzm nie byłby możliwy bez znajomości istotnych wydarzeń dla losów Ojczyzny, dat upamiętniających wysiłek poprzednich pokoleń, wielkich dzieł literackich i muzycznych.
To właśnie instytucje społeczne poza rodziną mają za zadanie kształtować światopogląd najmłodszych pokoleń poprzez poznawanie historii, tradycji i wartości narodowych.
Stad pomysł na zorganizowanie wśród młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów naszego powiatu I Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej. Pierwsza edycja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem – zgłosiło się do przesłuchań konkursowych 59 uczestników m.in. z Wołuszewo, Opok, Służewa, Aleksandrowa Kujawskiego, Ciechocinka, Stawek.
Prezentacje konkursowe oceniało sześcioosobowe Jury, które wypłoniło 12 laureatów.
Zwycięzcy mogli zaprezentować swoje dokonania przed szerszą publiczność podczas uroczystego koncertu w Teatrze Letnim, zorganizowanego w dniu 11 listopada. Występy młodych artystów połączone były z uroczystościami związanymi z obchodami Święta Odzyskania Niepodległości. Cały program artystyczny spotkał się z ogromnym uznaniem licznie zgromadzonej
w Teatrze publiczności. Na zakończenie pieśniarze i recytatorzy otrzymali nagrody książkowe, statuetki i okolicznościowe dyplomy.
Nagrodzeni laureaci to:
kategoria piosenka
- szkoły podstawowe:
I miejsce: Jan Klamecki
II miejsce: Dominika Dobrosielska
III miejsce: Kinga Kapica
- gimnazja
I miejsce: Martyna Krajewska
II miejsce: Karolina Chatłas
III miejsce: Martyna Renk
kategoria poezja:
- szkoły podstawowe: (dwa I miejsca exe quo)
I miejsce: Magdalena Renk
I miejsce: Weronika Łaptuta
II miejsce: Bartosz Szatanik
- gimnazja
I miejsce: Monika Potaczek
II miejsce: Agnieszka Zaranek
III miejsce: Klaudia Zasada

K.Kaliszewska