galeria

Międzynarodowy Konkurs Malarski 2011

fot. Piotr Komosiński

Grzybek, Teatr Letni, nowa fontanna, Park Zdrojowy i wiele innych zakątków uzdrowiska utrwalili na papierze młodzi malarze z Polski. W piątek rozstrzygnięto konkurs.
Na miejsce ogłoszenia wyników międzynarodowej rywalizacji i poplenerowej wystawy wybrano ogródek Willi York, gdzie wyeksponowano prace 17 młodych malarzy. Do malowania w uzdrowisku zaproszono po kilkoro autorów najlepszych spośród 990 nadesłanych na konkurs prac w każdej grupie wiekowej (między 7 a 16 lat). Nie było wśród nich przedstawicieli Pomorza i Kujaw, co nie znaczy że nie ma ich wśród 40 osobowej grupie finalistów. Są w niej też młodzi malarze z Albanii, Bułgarii, Białorusi i Macedonii, którzy nie dojechali na plener.
Grand Prix zdobyła 16-letnia Justyna Warszewska z Sompolna pow. konińskim w Wielkopolsce. Złoty medal wśród najstarszych autorów przypadł Justynie Pszczolińskiej, srebrny - Kai Koster (podobnie jak zdobywczyni Grand Prix reprezentowały Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sompolnie).Brązowy medal jury przyznało Marcie Kozłowskiej z Nowogardu (woj.zachodniopomorskie).
W średniej grupie wiekowej złoty medal zdobyła Alicja Przysiecka z Poznania,srebrny - Anna Wawrzyniak ze Środy Wielkopolskiej, a brązowy Monika Sienkiewicz z Zamościa. Wśród najmłodszych autorów złoty medal odebrała Zuzanna Kozłowska z Gorzowa, srebrny - Zuzanna Stolarska, a brązowy Julia Zugaj (obie ze Szczecina). Medale i pamiątkowe upominki wręczył uczestnikom pleneru burmistrz Leszek Dzierżewicz. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Więcej zdjęć ze spotkania w galerii zdjęć na www.pomorska.pl
tekst: Gazeta Pomorska