galeria

"Pamiętajmy o tradycji" - I edycja konkursu

Pamiętajmy o tradycji... – pod takim tytułem odbył się zorganizowany przez Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku konkurs na najładniejszą wielkanocną pisankę i kartkę świąteczną.
Konkurs zorganizowaliśmy po raz pierwszy a zainteresowanie i efekty przerosły nasze najśmielsze oczekiwania.
Nadesłano prace z kilkunastu miejscowości, dzieci uczęszczających do przedszkoli i placówek szkolnych regionu. Przesyłano również projekty pocztą elektroniczną, bo taka możliwość przewidywał regulamin. Łącznie wpłynęło blisko dwieście propozycji a wśród nagrodzonych znalazły się reprezentanci Ciechocinka, Aleksandrowa Kujawskiego, Sinek, Stawek, Wołuszewa, Odolionu, Ostrowąsa, Łowiczka i Konecka.
Plejada barw, różnorodne zaskakujące techniki, pomysłowość to najbardziej wyróżniające się cechy nadesłanych i wyeksponowanych podczas wystawy prac.
W takiej scenerii zostali nagrodzeni najlepsi. Przyznano po trzy nagrody dla przedszkoli i szkół podstawowych w dwóch kategoriach – kartek świątecznych oraz pisanek. Wśród zdobywców I miejsc znalazły się: Nikola Śmietańska i Klaudia Parandowska z Aleksandrowa Kujawskiego oraz Joanna Durkowska i Maciej Andryszewski z Ciechocinka.
Przyznano również 18 wyróżnień w tym 8 specjalnych. Z satysfakcją patrzyliśmy na uśmiechnięte buzie małych zwycięzców, dumnie ściskających pluszowe nagrody i dyplomy. Licznie zgromadzeni towarzyszący im dorośli gratulowali nam pomysłu i efektów konkursu. Czujemy się zmobilizowani do przygotowań kolejnych edycji.
Część prac udało nam się wyeksponować, naprawdę warto je obejrzeć, zapraszamy zatem do Miejskiego Centrum Kultury w Ciechocinku.

Barbara Kawczyńska

fot. Piotr Komosiński