galeria

"Pamiętajmy o tradycji" - rozstrzygnięcie

zdjęcia: Katarzyna Kaliszewska
Na konkurs "Pamiętajmy o tradycji" wpłynęło ponad 300 kartek i około 100 pisanek wielkanocnych. Prace nadesłane były z przedszkoli i szkół podstawowych z takich miejscowości jak: Koneck, Bądkowo, Aleksandrów Kuj, Łowiczek, Ciechocinek, Ostrowąs, Sędzin, Stawki, Wysocin, Łówkowice. Młodzi twórcy przygotowali świąteczne ozdoby z użyciem tradycyjnych farb, bibuły, suszonych kwiatów, koralików a nawet kaszy czy makaronów. Pomysłowość i inwencja twórcza nie miały granic, nawet dmuchane balony wspaniale imitowały wydmuszki. Nagrody w postaci maskotek w następujących kategoriach otrzymali:
- kartki wielkanocne - przedszkola: I miejsce Jakub Pakulski z Konecka, II Igor Rogiewicz również z Konecka, a III Julia Deruś z Aleksandrowa Kuj.
- pisanki - przedszkola: dwa równorzędne I miejsca zajęły Patrycja Piotrowska, Martyna Pietrzak, a II Julia Deruś (wszystkie trzy z Aleksandrowa Kuj.)
- kartki wielkanocne - szkoły podstawowe: I miejsce Konrad Matuszak z Ostrowąsa, II miejsce na równi Natalia Erwińska z Ciechocinka i Julia Szymczak z Sędzina, a III Klaudia Olszewska ze Stawek.
- pisanki - SP: I Miejsce Karolina Plicha z Aleksandrowa Kuj., trzy II miejsca równorzędnie: Angelika Staniszewska z Aleksandrowa Kuj., Angelika Kulpa z Łowiczka, Paulina Brodzka z Aleksandrowa Kuj, i trzy III miejsca: Maciej Andryszewski z Ciechocinka, Monika Dalasińska z Łowiczka, i Karolina Nowak z Bądkowa. Gratulujemy zwycięzcom i nauczycielom - opiekunom tak zdolnych podopiecznych.