galeria

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

fot. Piotr Komosiński

Tegoroczny XVIII ogólnopolski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy spotykał się jak zawsze z ogromnym zaangażowaniem zarówno ze strony wolontariuszy jak i całej społeczności naszego miasta, gotowej wspomagać tak ważny cel jakim było zbieranie środków po raz drugi dla dzieci z chorobami onkologicznym – na doposażenie klinik onkologicznych w sprzęt wysokospecjalistyczny.

Choć styczniowa aura nie zbyt nam sprzyjała na ulice naszego miasta wyruszyła 80 osobowa grupa wolontariuszy - uczniów wraz z opiekunami, głównie ze szkoły podstawowej Nr 1, gimnazjum i liceum, ofiarując darczyńcom w zamian symboliczne serduszka i szczere uśmiechy.

Również od samego rana swoją działalność rozpoczął Sztab WOŚP przy Miejskim Centrum Kultury, gdzie na zziębniętych wolontariuszy czekały gorące napoje i słodkie wypieki ufundowane przez Piekarnię POLKORN, Cukiernię Pana Szulca i Sklep KONICZYNKA. Wspomogła nas również WILLA PIAST, która w swojej siedzibie przygotowała dla kwestujących ciepły posiłek.

Nie zawiedli nas mieszkańcy i goście przebywający w Ciechocinku, którzy bardzo ofiarnie wspierali naszych wolontariuszy nie szczędząc datków i ciepłych słów.

Nasze „orkiestrowe granie” nie mogłoby odbyć się bez udziału najmłodszych z przedszkola Nr 1 „BAJKA” przy ul. Widok. Przedszkolaki własnoręcznie przygotowały świąteczne kartki, okolicznościowe ozdoby, piekły i ozdabiały pierniki, dochód z ich sprzedaży w kwocie 677,77 również zasilił zbiórkę wolontariuszy. Serdeczne dzięki dla najmłodszych, a także dla ich nauczycieli i opiekunów, którzy poprzez twórczą zabawę uczą dzieci empatii i współodczuwania.

Naszym wolontariuszom należą się słowa podziękowania i uznania, za to że nie zraziła ich pogoda, nie”straszny” był mróz i wiatr, „spisali się na medal” i ogółem zebrali kwotę 20.767,65 (większą niż w roku ubiegłym)

Pomimo pogody, mrozu i zasp śnieżnych nie zawiedli ludzie o wielkich, gorących sercach, wolontariusze i wszyscy Ci, którzy wsparli tegoroczne działania Sztabu WOŚP w naszym mieście.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku „zagramy” jeszcze przepiękniej.

Organizując tegoroczny Finał spotkaliśmy się z ogromnym zaangażowaniem i wsparciem ze strony mieszkańców naszego miasta i za to składamy wszystkim w imieniu chorych dzieciaków i naszym serdeczne i gorące podziękowania.

Wszyscy jesteście WIELCY.

Do zobaczenia za rok!Sztab WOŚP współtworzyli:

- Miejskie Centrum Kultury

- Urząd Miasta

- Gazeta Pomorska

- portal: MiastoCiechocinek

- Szkoła podstawowa Nr 1

- Publiczne Gimnazjum

- Liceum Ogólnokształcące

- 22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny

- Komisariat Policji

- Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza

- Piekarnia POLKORN

- Przedsiębiorstwo EKOCIECH

- Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Ciechocinek

- F.H.U „BAZAR Hurtownia Owoców i Warzyw

- Cukiernia Jana Szulca

- ZDROJOWA CAFE

- WILLA PIAST

- sklep KONICZYNKA

- sklep MIŚ

- sklep papierniczy Pani Łojko

- sklep FAMA

- Księgarnia i Antykwariat przy ul. Broniewskiego

- Galeria „Pod dachem Nieba”

- Sanatorium Dom Zdrojowy

- Kodak Ekspres

- Państwo Sobota

- Pan Leszek PromińskiDzięki hojności darczyńców udało nam się zebrać kwotę.:

25.470,- + waluta obca, biżuteria
K.Kaliszewska