galeria

WOŚP 2008

„Orkiestra serc”

13 stycznia b.r. po raz 16 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, ale w naszym mieście to jakże ważne dla wszystkich ludzi dobrych serc wydarzenie odbyło się po raz 17! Nie wszyscy bowiem pamiętają, ze pierwszy koncert odbył się 15 lutego 1992r. z udziałem Jurka Owsiaka. Przy muzyce naszego rodzimego zespołu Zdrowa Woda (który w tym roku obchodzi jubileusz 20 – lecia działalności artystycznej), zebrano kwotę aż 12 milionów złotych.
Kolejne ciechocińskie finały spotykały się z ogromnym zaangażowaniem zarówno ze strony wolontariuszy zarówno ze strony wolontariuszy jak i całej społeczności naszego miasta, gotowej wspomagać tak ważny cel jakim jest coroczna zbiórka pieniędzy w ramach kolejnych finałów WOŚP.
W tym roku na ulice naszego miasta wyruszyło 81 wolontariuszy, głównie ze szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum , którzy pod opieką pedagogów szkolnych od godzin rannych zajmowali się kwestą., ofiarując ludziom dobrej woli w zamian symboliczne serduszka i uśmiechy.
Również od samego rana swoją działalność rozpoczął Sztab WOŚP przy Miejskim Centrum Kultury , gdzie na zziębniętych ale pełnych najszczerszych chęci wolontariuszy czekały gorące napoje i słodkie wypieki ufundowane przez Piekarnię POLKORN, Cukiernię Pana Szulca i Sklep KONICZYNKA.
Komisja składająca się z pracowników MCK i ciechocińskich, chętnych jak zawsze do pomocy nauczycieli, sprawnie przeliczała zebrane przez wolontariuszy pieniądze.
Nasze „orkiestrowe granie” nie mogłoby odbyć się bez udziału najmłodszych z przedszkola Nr 1 „BAJKA” przy ul. Widok. Maluchy jak co roku własnoręcznie przygotowały świąteczne kartki i okolicznościowe ozdoby, dochód w kwocie ... z ich sprzedaży przekazały na pomoc dzieciakom ze schorzeniami laryngologicznymi. Serdeczne podziękowania dla kadry pedagogów, którzy poprzez swoje działanie i zaangażowanie w akcję uczą nasze dzieci pomagać chorym i potrzebującym.
Dzięki hojności darczyńców udało nam się zebrać kwotę większa niż w roku ubiegłym
O godz. 17.00 na scenie Muszli Koncertowej w Parku Zdrojowym rozpoczęła się muzyczna część niedzielnego święta. Wystąpiły takie formacje muzyczne jak: HITTO, PZN, VIKTOR KOZLOVSKY, ROY, BANAU, CT.
Oczywiście punktem kulminacyjnym wieczoru była jak co roku licytacja gadżetów i upominków ofiarowanych przez Fundacje WOŚP, a także przez prywatnych darczyńców. Oprócz okolicznościowych przedmiotów typu kalendarze, koszulki z emblematami WOŚP, zlicytowane zostały pięknie oprawione i ufundowane przez Gazetę „Zdrój Ciechociński” 2 egzemplarze tejże gazety z autografami i zdjęciami Jurka Owsiaka. Aukcję i całą tegoroczną imprezę gościnnie z ogromną charyzmą i zaangażowaniem prowadziła wokalistka zespołu HORDA – Ania Kluzińska. Dzięki Państwa wsparciu za rekordową kwotę 420 zł. zlicytowana została piłka z autografem Dawida Nowaka., oraz koszulka za 400,- który ze sceny zachęcał publiczność. Dawny zawodnik Zdroju również okazał wielkie serce i wstąpił do grona „ludzi pozytywnie zakręconych” nabywając przepiękne serce – wypiek Piekarni Polkorn.
Przed godzina 20 – ta do zebranych zwrócił się Burmistrz Miasta Pan Leszek Dzierżewicz (osobiście zaangażowany w zbiórkę pieniędzy, a także darczyńca m.in. książki autorstwa i z podpisem niezapomnianego Kazimierz a Górskiego. )
Pan Burmistrz skierował do zebranych bardzo ciepłe słowa podziękowania za okazane serca i społeczne zaangażowanie. Chwilę później odbył się przepiękny pokaz sztucznych ogni – światełko do nieba, który przygotowała firma ROBERT FIREWORKS z Torunia, ufundowany przez ratusz miejski. Mocnymi akordami zespołów RAY. BANAU i CT zakończyliśmy XVI FINAŁ WOŚP. „Graliśmy z głową”.
Występom jak co roku towarzyszyły dodatkowe atrakcje w postaci przepysznych wypieków Piekarni POLKORN, smacznej grochówki przygotowanej przez Wojskowy Szpital Uzdrowiskowy, z których dochód również zasilił tegoroczną zbiórkę.
Zziębnięci mogli ogrzać się przy ognisku.
Organizując tegoroczny Finał spotkaliśmy się z ogromnym zaangażowaniem i wsparciem ze strony mieszkańców naszego miasta i za to składamy wszystkim w imieniu chorych dzieciaków i naszym serdeczne i gorące podziękowania. Wszyscy jesteście WIELCY. Niezapominajmy, że ORKIESTRA będzie grać do końca świata i jeden dzień dłużej!!!


Sztab WOŚP współtworzyli:
Miejskie Centrum Kultury
Urząd Miasta
Gazeta Pomorska
portal: MiastoCiechocinek
Szkoła podstawowa Nr 1
Publiczne Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny
Komisariat Policji
Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza
Piekarnia POLKORN
Przedsiębiorstwo EKOCIECH
F.H.U „BAZAR Hurtownia Owoców i Warzyw
Cukiernia Jana Szulca
Cukiernia WERONIKA
sklep SAWA
sklep KONICZYNKA
sklep MIŚ
sklep papierniczy Pani Łojko
Sklep FAMA
Księgarnia i Antykwariat przy ul. Broniewskiego
Sanatorium Dom zdrojowy
Państwo Sobota
Pan Leszek Promiński
Pan Bartoszek

K.Kaliszewska