galeria

XII Ogólnopolskie Spotkania Teatralne - Lata 20, lata 30.

fot. Piotr Komosiński

„Powróćmy... jak za dawnych lat”

Tegoroczne XII Ogólnopolskie Spotkania Teatralne organizowane przez Miejskie Centrum Kultury zainaugurował projekt Elżbiety Purzyńskiej pod tytułem „Jak za dawnych lat – wieczór piosenek retro”.
Koncert złożony był z takich szlagierów jak: „Tango milonga”, „Jesienne róże”, „Seksapil” czyli polskich piosenek przedwojennych, przedstawionych w nowych, współcześnie brzmiących aranżacjach, oprawionych dowcipnym komentarzem konferansjera.
Widowisko muzyczne składało się z dwóch części: w pierwszej piosenki filmowe z lat 30-ty przedstawił Wojciech Dąbrowski – twórca i Dyrektor Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga. Licznie zgromadzona w Teatrze Letnim publiczność usłyszała i wspólnie zaśpiewała niezapomniane utwory z repertuaru Mieczysława Fogga, Aleksandra Żabczyńskiego, Hanki Ordonówny czy Eugeniusza Bodo.
W drugiej części na scenie wystąpił zespół MOMENT z udziałem Ludmiły Małeckiej i Joachima Perlika oraz grupy tanecznej Bailamos, którzy nie tylko piosenką, tańcem ale również strojami z minionych lat wprowadziły zebranych na widowni w szampański nastrój „jak za dawnych lat”.
Po blisko dwugodzinnym koncercie rozśpiewana publiczność z łezką w oku opuszczała Teatr Letni, w którym nikły słowa piosenki...
To nic, chodzi o to
By młodym być,
więcej nic...

Katarzyna Kaliszewska