galeria

XIII Przegląd Piosenki Przedszkolnej

fot. Piotr Komosiński
Kolorowy świat dziecięcych lat...
Od 13 lat MCK wychodzi naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych i właśnie z myślą o nich organizuje Przegląd Piosenki Przedszkolnej, podczas którego mali lokalni artyści mogą zaprezentować swój kunszt wokalny, a także charyzmę, ruch sceniczny. I to nie ważne, czy mają trzy, cztery, pięć czy sześć lat - śpiewać każdy może, więc dzieci z ogromną ochota rokrocznie biorą udział w prezentacjach, choćby ze względu na ich specyficzny charakter, polegający na uhonorowaniu symboliczną nagroda każdego dziecka występującego na scenie.
Tegoroczna edycja odbyła się na scenie kina Zdrój tradycyjnie zgromadziła liczna rzeszę przedstawicieli lokalnych przedszkoli jak i publiczności. W repertuarze przeważały piosenki o mamie, zdrowiu i wakacjach. Nad jej doborem, aranżacją i kierownictwem artystycznym czuwał niezastąpiony instruktor pan Paweł Sobota. Wysłuchaliśmy około 90 "młodych talentów", które zostały obdarowane kolorowymi piłkami. każda prezentacja zasługiwała na aplauz i gromkie brawa, nie sposób wymienić całej grupy piosenkarzy, wspomnę piosenkę "Czyścioszki" w wykonaniu Laury Waśkowskiej, Natalii Zaborowskiej i Wiktorii Chmielik, czy brawurowo zaśpiewany i zatańczony utwór"Faj dulu faj" przez Nandi Lewandowską i Olka Wonorskiego.
Kto wie, jak dalej potoczą się losy małych rozśpiewanych artystów? Może na ciechocińskiej scenie pierwsze kroki stawia jakiś znany piosenkarz? Kto wie...

K.Kaliszewska