galeria

Zaduszki muzyczne - "Wspomnienie o... Czesławie Niemienie"

„Wspomnienie o...” - ciechocińskie Zaduszki muzyczne

„... i cisza zmieszana z zadumą
otwiera jak klucz grobowe milczenie
spotkanie dwóch światów,
które są tak odległe
a jednak bliskie bo związane
z człowiekiem...”
(Ks. Piotr A. Faliński – frag, wiersza pt.: „Zaduszki”)


Listopad to czas zadumy, nostalgii i refleksji nad kruchością naszego istnienia. Czas w którym na chwilę udaje nam się zatrzymać w biegu codzienności po to by zatopić się w rzece wspomnień nad ludźmi i chwilami, które już nie wrócą.
W takich wspomnieniowych klimatach Miejskie Centrum Kultury zorganizowało w dniu 8 listopada w Teatrze Letnim - Zaduszki Muzyczne – koncert w wykonaniu Joachima Perlika, poświęcony niezapomnianej twórczości Czesława Niemena.
Joachim Perlik - popularny i lubiany wokalista, wywodzi się ze studenckiego środowiska artystycznego przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych oraz działającego na terenie Bydgoszczy, Klubu Twórców Studenckich"BEANUS".
W latach dziewięćdziesiątych był wokalistą grupy jazzrockowej "WEST". Poza szeregiem zagranych koncertów, zespół nagrał także płytę.
Kolejny - trwający siedem lat - etap pracy artystycznej, to telewizyjna "Jedynka" i program "Jaka to melodia", a w nim Joachim jako pianista i wokalista. Szerokiej rzeszy publiczności, z tym właśnie programem najbardziej kojarzy się jego postać.
Zafascynowany "od zawsze" muzyką Czesława Niemena, przy każdej nadarzającej się okazji, włączał jej elementy do swojego repertuaru. W końcu postanowił zmierzyć się z twórczością tego wielkiego artysty na poważnie, czego rezultatem jest wydana w roku 2005 płyta solowa Joachima Perlika pt. "Wspomnienie o...". Zawiera ona największe i najbardziej popularne przeboje Czesława Niemena.
Ciechocińska publiczność mogła usłyszeć najbardziej popularne utwory tego artysty, takie jak: "Dziwny jest ten świat", "Wspomnienie", "Pod Papugami", "Sen o Warszawie" i wiele innych. Warunki głosowe Joachima Perlika, pozwalające mu na zmierzenie się z tym jakże trudnym repertuarem gwarantowały słuchaczom wysoki poziom przeżyć artystycznych.

K.Kaliszewska.